بهترین چشم مصنوعی

بهترین چشم مصنوعی در ایران و دنیا

 

چشم مصنوعی آکریلیک حفره‌دار

در گذشته چشم مصنوعی از جنس شیشه ساخته می‌شد. شیشه ماده ای خوب و سازگار با بدن برای ساخت چشم مصنوعی بود اما دو مشکل اصلی داشت: 1- قابلیت ساخت به روش قالبگیری نداشت 2- شکننده بود (چشم مصنوعی شیشه ای گاهی درون حدقه میشکند). اما در عوض بسیار سبک بود که از بسیاری جهات مفید است. با پیشرفت علم، شیشه به عنوان ماده اصلی ساخت چشم مصنوعی به دلیل معایبی که گفته شد، کنار گذاشته شد و آکریل (PMMA) یا "پلی‌متیل‌متاکریلیت" جایگزین آن شد. چشم مصنوعی آکریلیک بر خلاف شیشه شکننده نیست و همچنین امکان ساخت به روش قالبگیری  را داراست. اما یک عیب بزرگ دارد: "سنگین است"

         

                                                     

چشم مصنوعی شیشه‌ای

 

چشم مصنوعی آکریلیک معمولی

 

ما در کلینیک تخصصی چشم مصنوعی ماهان بخشی داریم بنام بخش تحقیق و توسعه (R&D)که در این بخش روی ساخت چشم مصنوعی‌های جدید تر و همچنین تجهیزات مرتبط فعالیت میکنیم. یکی از این پروژه‌ها که تقریبا از ۵ سال پیش هسته اصلی تحقیقات و آزمایشهای ما قرارگرفته است، ساخت نوعی چشم مصنوعی آکریلیک با وزن بسیار کمتر از پروتزهای معمولی است که تحت عنوان «چشم مصنوعی آکریلیک حفره‌دار» معرفی کردیم. این طرح با شماره (100534) در اسفند 1398 به ثبت اختراع رسیده، تست شده و بیماران می‌توانند استفاده کنند. در حقیقت این نوع چشم مصنوعی که جدیدترین نوع چشم مصنوعی در دنیاست، هم خواص چشم مصنوعی‌های شیشه‌ای را دارد و هم خواص چشم مصنوعی های آکریلیک. یعنی هم مانند آکریلیک قابلیت ساخت به روش قالبگیری دارد و هم نشکن است، از طرفی مانند شیشه بسیار سبک است.

این نوع چشم مصنوعی برای بیماران با شرایط زیر قابل استفاده است:

-         بیمارانی که حجم اربیت (کاسه چشم) آنها زیاد است

-         بیمارانی که از وزن و سنگینی چشم مصنوعی خود ناراضی هستند

-         بیمارانی که به علت بزرگ و سنگین بودن چشم مصنوعی، دچار زخم یا التهابات مکرر حدقه میشوند

-         بیمارانی که افتادگی پلک دارند

-         بیمارانی که از حرکت کم چشم مصنوعی خود ناراضی هستند

توجه داشته باشید جهت استفاده از این نوع چشم های مصنوعی لازم است حتماً توسط ما معاینه و ارزیابی شوید. گاهی بسیاری از این مشکلات بدون تغییر چشم مصنوعی و صرفاً با تغییرات جزئی بر روی چشم مصنوعی خود شما قابل اصلاح است.

 

 

فرم تماس

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

ارتباط با ماهان

بلوار کشاورز - بین کارگر و جمالزاده

ساختمان پزشکان بهار (پلاک 340) طبقه سوم واحد 13

تلفن : 66889076     66581258-021

موبایل: 09128357509

 

JoomShaper